Setem Soğuk Kenetlemeli Yumurta Paketleme Makineleri ile PVC Shrink, POF, Elektrik, İşçilik, Lojistik, Depolama, Dış Koli, İade, Geri Dönüşler ve Fire maliyetlerinde yüksek düşüşler sağlayarak yoğun rekabet koşullarında sizi bir adım öne taşıyarak aranılan ve istenilen firma konumuna taşıyacaktır.

İŞÇİLİK

SETEM sisteminde otomasyon imkanları sayesinde %80 civarında işçilik tasarruru sağlanmakta olup, özellikle kalifiye personel gerektiren shrinkleme sistemine kıyasla sadece 1 kişi ile bütün işlemler yapılabilmektedir.

İŞ GÜVENLİĞİ ve İŞÇİ SAĞLIĞI

Klasik paketleme yöntemlerinde POF, PVC vb malzemeler ısıya maruz kaldıklarında çevreye zehirli gaz salınımı yaparlar. Gerekli önlemler alınmazsa işçilerin uzun vadede sağlık sorunları ile karşılaşması muhtemel olup, SETEM soğuk kenetleme paketleme makinesinde bu riskler %0’dır.

İŞ HIZI ve PERFORMANS

SETEM sistemi ile 1000 – 1700 paket/saat ambalaj yapılabilmekte olup personel sayısı ile karşılaştırıldığında yaklaşık %50-55 civarında daha fazla üretim yapılabilmektedir.

ELEKTRİK SARFİYATI

SETEM sistemi, klasik sistem makinesinde sarfedilen elektriğin sadece %1’i kadar elektrik tüketmektedir.
Klasik Sistem: 17 kWh
SETEM Makine V500 Plus: 2 kWh

LOJİSTİK – NAKLİYAT

SETEM sistemi ile paketlenen yumurtalar klasik sisteme göre yaklaşık olarak %40 daha az yer kapladığı için lojistik, nakliye esnasında araç başına %40 fazla ürün taşınabilmektedir.

DEPOLAMA ve REYON

Marketler satış reyonlarında, hacmi artmış paketlere kıyasla SETEM sistemi ile paketlenen ürünlerden %35 daha fazla ürün satışa sunabilmekte ve satış reyonlarını maliyet-etkin kullanabilmektedir.

DIŞ KOLİ

Klasik sistem ile paketlenen ürünler üreticilerin kullandığı standart koli içine 10 paket olarak dizilirken sistemimizde 14 paket olarak dizilebilmekte olup dış koli kullanımında %40 avantaj sağlamaktadır.

YAKIT

SETEM sisteminde paketleme ve dış kolide %40 civarında olan avantaj, araç başına %40 fazla ürün avantajıyla aynı yakıt miktarı ile toplamda %40 oranında daha fazla ürün taşıyabilmektedir. Şehir içindeki trafik problemleri de göz önüne alındığında hem yakıt tasarrufu hem de müşteri memnuniyeti açısından büyük bir avantajdır.

İADE – GERİ DÖNÜŞ – FİRE

SETEM sisteminde yumurtaların ısıya maruz kalmaması, özel formlu pet kapaktan hava almaya devam etmeleri ve en önemlisi kapağın darbelere karşı özel mukavemet özelliği üründe bozulma, ezilme, kırılma oranını minimize ederek %65 oranında azaltmaktadır.

KARBON AYAK İZİ / GERİ DÖNÜŞÜM

PVC, POF vb. geri dönüşümü yoktur ve çevresel kirlilik oluşturmaktadır. SETEM’deki pet kapak ise %100 geri dönüşümlü olup ülkemizde üretilmektedir. Karbon salınımı ve çevre kirliliği açısından büyük katkı sağlamakta ve firmalara ÇEVRE VERGİSİ açısından ciddi avantajlar sağlamaktadır.

PVC – POF – NAYLON

SETEM sisteminde bütün ambalajlama sadece tek tip özel formlu pet kapak ile yapılmakta olup diğer geri dönüşümsüz tip ambalaj malzemelerinin hiçbiri kullanılmamaktadır. Dolayısıyla yeni sisteme geçildiğinde bu tip malzemelerin hepsi tasarruf kapsamında değerlendirilmektedir.

DÖVİZ TASARRUFU

Geleneksel makinelerde kullanılan sarf malzemeleri, pvc, folyo film vs. geri dönüşümü olmayan bir malzeme olmakla birlikte yine klasik paketleme makinasında kullanılan poliolofin (pof) klasik film çok daha fazla yüksek ısı istemekte olup Türkiye’de imalatı yapılmadığından dolayı tonlarca film ülkemize ithal edilmekte ve döviz kaybına sebebiyet vermemektedir. SETEM’in geri dönüşebilir Şeffaf Pet Kapağı ile bu kayıp önlenmektedir.

İHRACAT

Nakliye, yakıt ve dış kolideki %40’a varan maliyet düşüklüğü sektöre ihracat maliyetlerini ve risklerini düşürmek açısından yeni bir bakış açısı getirmekte, özellikle hava sıcaklığı çok daha yüksek ülkelere paketlenmiş ürün satışı yapılabilmesinin önünü açmaktadır.